Plavání

V 1. pololetí školního roku 2017-2018 se zúčastní 35 nejstarších dětí předplaveckého výcviku v Plavecké škole v Uherském Hradišti

VYBAVENÍ DĚTÍ do předplaveckého výcviku - do batůžku na záda

 1. Plavky a sáček
 2. Ručník - označený jménem - vyšití, napsáním fixem na textil
 3. Koupací čepice - nemusí být , ale je vhodná pro děti s dlouhými vlasy - opět označit jménem
 4. Kapesník

Poznámky k oblečení, obutí a další

 1. Oblečení dejte dětem bez zbytečných ozdob a složitého zapínání.
 2. Děvčátka s dlouhými vlasy – vhodné jsou obyčejné pinetky - ozdobné sponky vlásky nedrží , gumičky, hřeben.
 3. Teplou čepici na hlavu !!! (někdy rodiče zapomenou, když ráno vezou dítě autem ,ve skříňce mějte raději další náhradní)
 4. Podepište dětem obuv z vnitřní strany alespoň monogramem, aby nedošlo k záměně s mateřskou školou s níž se střídáme v šatně .(Již se dříve stalo!)
 5. Nedávejte dětem řetízky a prstýnky, ověřte zapínání náušnic.


Batůžek doporučujeme vzít do MŠ vždy již e čtvrtek, abyste v pátek nezapomněli.


Příprava dětí doma

 1. Nacvičte s dětmi doma ukládání věcí do batůžku- jak složit osušku, kam dát mokré plavky. Dítě ať si samo nacvičí uložení všeho do batůžku tak, aby to umělo a lépe si uvědomilo, co všechno má a kam to patří. Naučte děti zapínat jeho batůžek!
 2. Upozorněte děti na nutnost velké kázně - z hlediska bezpečnosti dětí je náročná doprava autobusem a pohyb po mokré podlaze v lázních.


Při prvních lekcích se mohou u dětí objevit potíže - například odmítání výcviku, různé výmluvy dětí. Bývá to častěji u dětí méně psychicky odolných nebo u těch, které jsou zvyklé si při náročnějším požadavku úspěšně
vymáhat u rodičů různé ústupky. Rovněž z toho důvodu doporučujeme vzít batůžek do MŠ již den předem a příliš dítěti nepřipomínat, že bude zase plavání.
Doporučujeme rodičům být pevnými, nepovolit , ale vyslechnout dítě v jeho problému a vysvětlit, že je třeba vytrvat. Hovořit s ním o tom, že je velmi důležité , aby se vše naučilo, aby překonalo i nepříjemné pocity.
Vyzvěte dítě, ať Vám ukáže ve vaně ,co se učilo ,co již umí. Vysvětlete mu ,že nebát se vody a naučit se plavat je velmi důležitá dovednost pro život - nikdo z nás neví, kdy ji může v budoucnu potřebovat. Hovořte s ním také o tom, že je velmi prospěšné plavat i ze zdravotních důvodů. O případných potížích informujte prosím
učitelky, abychom je pomohly s učiteli plavání odstranit.

Děkujeme za spolupráci.